موارد استفاده از سررسید

موارد استفاده از سررسید

تاریخ انتشار: 1400/01/17
زمان مطالعه: 5 دقیقه

این روز ها که اهمیت برنامه ریزی و استفاده بهینه از وقت برای همه ی مردم بسیار آشکار شده است یکی از ابزارهایی که می تواند در این مهم بسیار کمک کننده و کاربردی ظاهر شود، سررسیدها هستند.

با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم این مقاله را به موارد استفاده از سررسید اختصاص دهیم. با بادپرک (فروشگاه اینترنتی لوازم تحریر ایرانی) تا انتهای متن همراه باشید.

نحوه استفاده از سررسید

تذکر مهم: البته نمی توان همه‌ی انواع سررسیدهای موجود در سطح بازار را به یک گونه مشابه در نظر گرفت و باید به خوبی با تفاوت‌های آن‌ها آشنا بود تا بتوان بهترین انتخاب ممکن را برای کاربری مد نظر انجام داد.

چرا باید از سررسید استفاده کرد؟

هر یک از افراد مختلف می توانند به دلایل گوناگون و نیز شخصی و مربوط به خود اقدام به خرید و استفاده از سررسید نمایند، بدین ترتیب نمی توان یک دلیل خاص را برای استفاده از سررسید در نظر گرفت.

شاید بتوان مهم ترین ویژگی که یک سررسید را از یک دفتر مخصوص نگارش ساده و یا دفتر مشق فانتزی متمایز می کند، درج دقیق و واضح تاریخ و اطلاعات تاریخی مربوط به آن بر روی صفحات در نظر گرفت.

مورد دیگری که بهتر است در اینجا توضیح داده شود تفاوت های بسیار زیاد سررسید با یک تقویم ساده است.

چرا باید از سررسید استفاده کرد؟ - تفاوت تقویم با سررسید

بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها با خرید یک تقویم دیواری ساده می توانند به راحتی برای امور روزانه ی خود برنامه ریزی کنند و نیازی به استفاده از یک سررسید را در خود نمی بینند اما حقیقت این است که برنامه ریزی و یادداشت وقایع در یک سررسید بسیار دقیق تر و با کیفیت تر از تقویم و یا دفترچه ی یادداشت ساده امکان پذیر است.

نحوه ی استفاده از سررسید چگونه است؟

یکی دیگر از سوالات پر تکرار درباره ی سررسید ها و کاربرد آن ها همین نحوه ی استفاده از سررسید است.

در توصیف این مورد نیز باید خاطر نشان کرد که سلیقه ی شخصی هر فرد در این مهم حرف اول را می زند و بسته به کاربردی که مد نظر آن شخص است، نحوه ی استفاده از سررسید نیز می تواند به کلی متفاوت باشد.

نحوه ی استفاده از سررسید چگونه است؟

همچنین مورد مهم دیگری که در این ویژگی اثر گذار است سایز و طراحی سررسید است که معمولا دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند و در صورت انتخاب آگاهانه ی یک سررسید مناسب و منطبق با کاربری مورد نظر شما می توانید استفاده ی بسیار موثر تری از سررسید داشته باشید.

پیشنهاد بادپرکی: این مقاله را نیز مطالعه کنید. " از دفترهای خالی چه استفاده ای کنیم؟ "

۳ مورد کاربردی استفاده از سررسید

از سررسید می توان برای مسائل بسیار زیاد و وسیعی استفاده نمود و این موضوع نیز یک موضوع کاملا شخصی است. حتی ممکن است فردی از یک سررسید برای یادداشت مطالب و بدون هیچ گونه توجه به تاریخ درج شده در صفحات نیز استفاده کند.

به صورت کلی سعی نموده ایم تا چند مورد کاربردی از موارد استفاده از سررسید را در زیر بیان کنیم:

۱. برنامه ریزی کار های روزانه:

یکی از پر بازده ترین موارد استفاده از سررسید ها، برنامه ریزی کارهای روزانه و هفتگی و حتی ماهانه است.

سررسیدها با داشتن صفحات مخصوص برای روز ها و تاریخ های مختلف این امکان را به شما می دهند تا به صورت کاملا کاربردی و اثر گذار برنامه های روزانه ی خود را یادداشت نمایید و در هنگام مورد نیاز به راحتی آن‌ها در مقابل چشمانتان داشته باشید و مرور کنید.

موارد استفاده از سررسید - برنامه ریزی کارهای روزانه

تحقیقات مختلف به وضوح ثابت کرده‌اند که استفاده از یک سررسید جیبی برای افرادی که دارای بی نظمی و آشفتگی در کارهایشان بوده‌اند، توانسته است تا تاثیر به نسبت چشمگیری در بهبود عملکرد آن ها و نیز کاهش استرسشان داشته باشد.

۲. خاطره نویسی و یادداشت های روزانه:

اگر شما نیز یکی از آن دسته افرادی هستید که از نوشتن خاطرات روزانه لذت می برید، به طور حتم خاطره نویسی در یک سررسید می تواند کار شما بسیار راحت تر و لذت بخش تر نماید.

خاطره نویسی و یادداشت های روزانه - کاربرد سررسید

در کنار این که برای هر یک صفحات این دفتر خاطرات  تاریخ درج شده معمولا مناسبت های روز نیز در آن ذکر شده است که می تواند در به یادآوری خاطرات مخصوص به آن روز به ویژه برای مرور در سال های آینده بسیار لذت بخش و شیرین باشد!

اغلب خاطره نویسان حرفه ای نیز استفاده از یک سررسید نسبتا ساده را به دفترچه‌ی یادداشت ترجیح می دهند.

۳. فاکتور نویسی و موارد مربوط به مسائل مالی:

شاید با دیدن این عنوان کمی به یاد حسابدار های شرکت های بزرگ افتاده باشید و آنها را در حال یادداشت فاکتور ها در سررسید تجسم کرده باشید، اما حقیقت این است که باید نگاه کمی منطقی تر به این موضوع داشته باشیم.

استفاده از یک سررسید هر چند کوچک برای یادداشت فاکتور هزینه‌ها و درآمدها روزانه‌ی هر روز می تواند در کمک به شما برای مدیریت مالی بهتر زندگی خود بسیار کمک کننده باشد.

از طرفی یادداشت هزینه های روزانه به صورت کاملا دقیق و موثر می تواند تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری کردن از خرج کردن موارد اضافه و بیهوده داشته باشد.

موارد استفاده از سررسید - فاکتور نویسی و موارد مربوط به مسائل مالی

بیشتر بخوانید: " آموزش ساخت دفتر اسکرپ بوک "

سخن آخر درباره ی استفاده از سررسید ها

دنیای امروزی با سرعت سرسام آوری در حال پیشرفت به سمت جلو می باشد. این روز ها وقت و انرژی از جمله مهم ترین دارایی های فردی هر نفر به حساب می آیند. سررسید ها نیز طراحی شده اند تا هر شخص بتواند نهایت بهره بری ممکن را از این دو عامل بسیار مهم داشته باشد. اگر احساس می کنید که انسان زیاد منظمی نیستید به شما توصیه می کنیم یک سررسید هر چند کوچک تهیه کنید و برای خود برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید در مدت زمان بسیار کوتاهی تاثیر فوق العاده ی آن را در زندگی خود مشاهده کنید.

دیدگاه‌ مخاطبین:
دیدگاهی برای این نوشته یافت نشد. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ghasedak ghasedak ghasedak ghasedak