بهترین مارک مداد رنگی ایرانی و خارجی

بهترین مارک مداد رنگی ایرانی و خارجی

تاریخ انتشار: 1400/02/22
زمان مطالعه: 6 دقیقه

انتخاب بهترین مارک مداد رنگی در بازار از میان صدها برند ایرانی و خارجی کار چندان ساده‌ای نیست و ممکن است شما را به دردسر بیاندازد. قبل از هر چیز باید بدانید که انتخاب شما باید متناسب با کاربرد و انتظاری باشد که از مداد رنگی دارید.

در ادامه تعدادی از بهترین برندهای تولید کننده مداد رنگی ایرانی و خارجی را به شما معرفی کرده و سپس به صورت مختصر 3 معیار مهم برای خرید را مطرح می‌کنیم. امیدواریم بعد از مطالعه این متن بتوانید بهترین و مناسب‌ترین  گزینه را انتخاب کنید.

با بادپرک (فروشگاه اینترنتی لوازم تحریر) تا انتهای مقاله همراه باشید.

بهترین مارک مداد رنگی ایرانی و خارجیبهترین مداد رنگی ایرانی

حوزه نوشت‌افزار و ابزار نقاشی تولیدکنندگان مطرح و با سابقه‌ای در داخل کشور دارد. تلاش این تولیدکنندگان برای تولید کالاهای با کیفیت و مرغوب با قیمتی مناسب‌تر از کالاهای خارجی قابل تقدیر است. البته حمایت هموطنان عزیزمان از این تولیدکنندگان ایرانی نیز ستودنی است.

کیفیت کار این تولیدکنندگان چنان است که نمی‌توان از میان آن‌ها، یکی را به عنوان بهترین مارک مداد رنگی معرفی کرد. با این حال تلاش می‌کنیم در ادامه تعدادی از بهترین برندها را که نمونه بهترین مداد رنگی ایرانی هستند، معرفی کنیم:

۱. شرکت آریا:

شرکت آریا فعالیت خود را از سال 1340 شمسی آغاز کرده است. اگرچه نخستین تولیداتش محدود به خمیر بازی و مجسمه‌سازی بود، بعدها حوزه تولیداتش را گسترش داد و به یکی از بهترین برندهای ایرانی تولید نوشت‌افزار و ابزارنقاشی و انواع وسایل مدرسه تبدیل شد.

مداد رنگی آریا نمونه بهترین مداد مارک مداد رنگی ایرانی است.

از بهترین محصولات این شرکت می‌توان به مداد رنگی 24 رنگ اشاره کرد که تنوع رنگی عالی دارد و قیمت آن نیز مناسب است. نوک مداد رنگی های آریا دارای استحکام در برابر ضربه هستند و در عین حال نرمی خوبی برای رنگ‌آمیزی دارند.

مداد رنگی آریا از این نظر که از مواد غیر سمی تولید می‌شود، بهترین مارک مداد رنگی برای کودکان نیز به شمار می‌رود.

بهترین مارک مداد رنگی ایرانی - آریا

پیشنهاد بادپرکی: برای مشاهده کامل محصولات شرکت آریا روی لینک داخل پرانتز کلیک کنید." محصولات آریا "

۲. پلیکان:

دیگر برند مطرح ایرانی که از نظر سابقه نیز هم‌پای آریاست، برند پلیکان است. این تولید کننده از سال 1345 در حوزه نوشت‌افزار فعال شده است.

نوک مداد رنگی های پلیکان رنگ‌دهی خوبی دارد یعنی رنگدانه‌های آن زیاد است. بنابراین می‌توان آن را یک برند مرغوب مدادرنگی دانست.

مداد رنگی پلیکان در بسته های 12، 24 و 36 رنگ تولید و عرضه می‌شود. این برند از نظر کیفیت و قیمت نمونه بهترین مداد رنگی ایرانی به شمار می‌رود.

۳. پارسی‌کار:

اگرچه این برند، قدمت دو برند نام‌برده را ندارد، اما خیلی زود به شهرت رسیده و سهم خوبی از بازار را کسب کرده است. کیفیت عالی در کنار تنوع خوب محصولات، سبب شده پارسیکار در دسته‌ی برندهای مشهور ایرانی قرار گیرد.

بهترین مداد رنگی ایرانی - پارسیکار

مداد رنگی های دوازده رنگ پارسی‌کار در دو بسته بندی فلزی و مقوایی، بهترین مداد رنگی ایرانی برای مدرسه محسوب می‌شوند. این شرکت همچنین تولید کننده مداد فانتزی دخترانه و پسرانه است که در کنار مداد رنگی‌هایش بهترین هدایا برای کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود.

۴. ادمیرال:

ادمیرال نیز با تنوع محصول در زمینه مداد رنگی، به شهرت و محبوبیت خوبی رسیده است. ادمیرال تولیدات خود را در بسته‌بندی‌های 6 تا 24 رنگ تولید می‌کند. همچنین بسته‌بندی‌های مخصوص دخترانه و پسرانه دارد.

این ۴ برند نمونه های بهترین مارک مداد رنگی ایرانی هستند که محصولاتشان کیفیت عالی و قیمت مناسبی دارند و قابل رقابت با برندهای مطرح خارجی هستند.

بهترین مداد رنگی ایرانی

بهترین مداد رنگی خارجی

از میان تولیدکنندگان خارجی مداد رنگی، برخی دارای قدمت و سابقه‌ای بسیار بالا هستند. برخی دیگر نیز آن قدمت را ندارند اما تولیدات متنوع، حرفه‌ای و درخشانی دارند که آنان را رقیب برندهای باسابقه کرده است.

در این قسمت به معرفی نمونه هایی از بهترین مداد رنگی خارجی می‌پردازیم:

۱. فابرکاستل:

این یک نام دیرآشنا، مشهور و محبوب در حوزه انواع نوشت‌افزار و ابزار نقاشی است. مغز مداد رنگی فابر کاستل به دلیل روغنی بودن، بسیار روان است. این برند همچنین پیشتاز تولید مداد رنگی پلی‌کروم است که مداد رنگی برای نقاشی حرفه‌ای و تخصصی است.

قیمت مداد رنگی های فابر کاستل به دلیل کیفیت آن‌ها بسیار بالا است. این برند تولید کننده بهترین مارک مداد رنگی در بسته‌بندی‌های متنوع از 12 تا 160 رنگ است.

جالب است بدانید انواع مداد رنگی پلی کروم آن به صورت تکی نیز به فروش می‌رسد.
بهترین مداد رنگی خارجی - فابرکاستل
پیشنهاد بادپرکی: اگر شما از مشتریان پروپا قرص فابرکاستل هستید، حتما این دو مقاله را مطالعه کنید." 6 راه تشخیص اصل بودن مداد رنگی فابر کاستل " و " تفاوت مدل های مختلف مداد رنگی های فابر کاستل "

۲. پریسما کالر:

این برند آمریکایی در تولید مداد رنگی های حرفه‌ای با تعداد رنگ بالا و نیز مداد رنگی های پلی کروم با فابرکاستل رقابت دارد. هرچند در تاریخچه مداد رنگی به قدمت آن نمی‌رسد (1938 م).

نرمی و روانی مدادهای پریسماکالر نیز مثال زدنی است و خیلی خوب با هم ترکیب شده و رنگ‌های خاص می‌سازند. قیمت آن‌ها نیز به دلیل کیفیتی که دارند، بالاست بنابراین برای افراد حرفه‌ای مناسب است.

۳. کنته پاریس:

همان‌طور که از نام آن پیداست، برندی فرانسوی است که سابقه‌ای بیش از دو قرن دارد. کنته پاریس نیز از تولیدکنندگان بهترین مداد رنگی خارجی برای حرفه‌ای‌ها به شمار می‌رود.

این کمپانی مدادهایی با کیفیت بالا تولید می‌کند که البته قیمتشان نیز همانند فابر کاستل و پریسماکالر بالا است. رنگ‌های مداد رنگی کنته پاریس غلیظ و روان هستند و خیلی هم خوب با هم ترکیب می‌شوند.

کاربرد مداد سفید که برای بسیاری از مصرف‌کنندگان غیر حرفه‌ای مورد پرسش است، در این انواع حرفه‌ای آشکار است. از مهم‌ترین کاربردهای آن ترکیب با رنگ‌های دیگر و ساخت رنگ جدید است.

۴. استدلر:

این هم یک نام دیرآشنای دیگر در حوزه تولید انواع نوشت‌افزار و مداد رنگی مناسب مدرسه است. بله استدلر نیز حدود دو قرن سابقه دارد و نمونه بهترین مارک مداد رنگی به شمار می‌رود.

مداد رنگی استدلر - بهترین مداد رنگی خارجی

در مقایسه با سایر برندهای خارجی نام‌برده، استدلر قیمت مناسب‌تری دارد و اساسا متناسب با مصارف دانش‌آموزی تولید می‌شود. هرچند از نظر کیفیت با برندهایی چون فابرکاستل رقابت می‌کند.

معیارهایی برای انتخاب بهترین مارک مداد رنگی

  • مهم است که کاربر مداد رنگی چه کسی است. یک نقاش حرفه‌ای، یک نقاش مبتدی یا یک دانش‌آموز مدرسه است؟
  • انواع مداد رنگی برای اهداف گوناگونی تولید می‌شوند. مهم است که مداد رنگی را برای مصارف بلندمدت تهیه می‌کنیم یا خیر؟
  • همچنین آیا قرار است آن را حمل کنیم یا در محلی ثابت از آن استفاده می‌کنیم؟

همه این موارد سبب می‌شود به یک راهنمای خرید مداد رنگی نیاز داشته باشیم. اما به‌طور کلی نیز می‌توان دریافت که:

۱. انواع حرفه‌ای و گران قیمت مداد رنگی برای افراد حرفه‌ای کارایی دارد. بنابراین تهیه‌ی آن‌ها برای مصارف دانش‌آموزی یا نقاشی مبتدی عاقلانه و منطقی نیست. تهیه مداد رنگی‌های خارجی حرفه‌ای تنها برای افرادی که به صورت تخصصی و ماهرانه در زمینه‌ی نقاشی و طراحی فعالیت می‌کنند، ضرورت دارد.

۲. بهترین مارک مداد رنگی برای کودکان و نوجوانان، برندهایی با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول هستند. توجه کنید که برای مصارف دانش‌آموزی نباید بسته‌های تعداد بالا تهیه کرد زیرا حمل آن دشوار می‌شود.

بهترین مارک مداد رنگی برای کودکان و نوجوانان

ضمنا مداد رنگی جز کاربرد اصلی‌اش می‌تواند برای برخی کارهای هنری دیگر نیز استفاده شود. مثلا شاید کودک شما بخواهد نقاشی با تراشه های مداد رنگی را امتحان کند. به این ترتیب نیازی به خرید مداد رنگی‌هایی با قیمت بسیار بالا نیست.

۳. برندهای ایرانی خصوصا برای مصارف دانش‌آموزی و یا نیمه حرفه‌ای بهترین مارک مداد رنگی به شمار می‌روند. این برندها هم کیفیت و هم قیمت مناسبی در مقایسه با نمونه‌های خارجی دارند.

سخن آخر

چنان که دیدیم، انتخاب بهترین مارک مداد رنگی به نوع مصرف و میزان حرفه‌ای بودن افراد بستگی دارد. شما می‌توانید با جست و جوی بهترین مداد رنگی ایرانی تولیدکنندگان بیشتری را بشناسید که در داخل کشور محصولاتی با کیفیت تولید می‌کنند. محصولاتی که هم از نظر کیفیت نیاز را برطرف می‌سازند و هم قیمت مناسب‌تری دارند. 

دیدگاه‌ مخاطبین:
دیدگاهی برای این نوشته یافت نشد. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ghasedak ghasedak ghasedak ghasedak