برای مهرماه چه لوازم تحریری ضروری است؟

برای مهرماه چه لوازم تحریری ضروری است؟

تاریخ انتشار: 1399/05/24
زمان مطالعه: 5 دقیقه

همیشه با تمام شدن فصل تابستان و نزدیکی به ماه مهر و زمان شروع مدارس، یکی از اصلی‌ترین دغدغه والدین برای فرزندانشان خرید لوازم تحریر و وسیله مورد نیاز آن‌ها برای رفتن به مدرسه است. والدین نیازمند لیستی کامل از لوازم تحریر ضروری هستند که بتوانند این خرید را به راحتی انجام دهند. نکته مهم این است که خرید لوازم تحریر با توجه به پایه تحصیلی و دختر یا پسر بودن دانش‌آموز و البته مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید متفاوت است. برای مثال؛ لوازم تحریر دختران دارای ظرافت بیشتری است و رنگ‌ها و طرح‌های فانتزی‌تری هم دارد ولی این موارد معمولا برای پسرها اولویت بالایی ندارد. 

در این مقاله لیستی از لوازم تحریر ضروری مورد نیاز دانش‌آموزان را ارائه می‌دهیم تا با آگاهی برای خرید اقدام کنید. 

لیست لوازم تحریر برای مهر ماه

دانش‌آموزانی که اول دبستان هستند معمولا شوق و ذوق زیادی برای رفتن به مدرسه دارند؛ از طرفی والدین دوست دارند که فرزندشان بهترین اقلام را داشته باشد از این رو خریدها با دقت بالایی انجام می‌گیرد و اما نکته مهم این است که برخی چیزها اصلا اولویتی برای خرید ندارند و ضروری نیستند. در ادامه با ما همراه باشید. 

·        جامدادی

·        دفتر

·        دفترچه یادداشت

·        نوشت افزار

·        برچسب

·        لیوان آب

·        چسب

·        ابزار ترسیم

خرید جامدادی

یکی از چیزهایی که باعث نظم بیشتر در نگهداری از خودکار و مداد و ... برای دانش‌آموزان در هر مقطعی از سال می‌شود جامدادی است. جامدادی‌ها به صورت پارچه‌ای و پلاستیکی در طرح‌های متنوع و مختلف موجود است.

خرید جامدادی و خرید لوازم التحریر ایرانیخرید دفتر

خرید دفتر کمی با ریسک همراه است چرا که معلم خودش تعیین می‌کند که هر درس چه نوع دفتری داشته باشد. از این رو می‌توان خرید دفتر را به بعد از شروع سال تحصیلی موکول کرد. اما برای خرید پیشنهاد می‌کنیم از دفترهای سیمی استفاده کنید چرا که هم ماندگاری بیشتری دارد و هم راحت‌تر قابل استفاده است.

خرید دفتر یادداشت و خرید لوازم التحریر ایرانی

خرید دفترچه یادداشت

 دفترچه یادداشت هم یکی از لوازم تحریرهای ضروری محسوب می‌شود مخصوصا برای دانش‌آموزان پایه دبستانی که برای نوشتن تکالیفشان به آن نیاز پیدا می‌کنند. دفترچه‌های یادداشت باید کوچک باشد تا به راحتی در کیف جا بگیرد. 

خرید نوشت افزار

نوشت افزار شامل مداد، پاکن، تراش، خط‌کش و ... می‌شود. مداد یا خودکار (بسته به پایه تحصیلی دانش‌آموز) از اصلی‌ترین و البته مهم‌ترین لوازم مورد نیاز دانش‌آموزان است. خرید مداد مشکی برای نوشتن مشق، مداد قرمز جهت خط کشی و علامت گذاری، مدادرنگی برای نقاشی، خودکار قرمز، آّبی و مشکی برای پایه‌های بالاتر ضروری است. 

مدادها انواع مختلفی دارند اما اگر فرزندتان اول دبستان است از مدادهای معمولی استفاده کنید. خرید مداد نوکی برای این پایه تحصیلی به هیچ عنوان کارآمد نخواهد بود چرا که با فشار، نوک آن می‌شکند و در نهایت مداد نوکی آسیب می‌بیند. 

پاک‌کن، تراش، خط‌کش و لاک غلط‌گیر از دیگر نوشت‌افزارهای مهم است که باید خریداری شود. 

 

خرید برچسب 

اگر وسایل سال قبل‌تان قابل استفاده هستند پیشنهاد می‌کنیم از خرید مجدد لوازم تحریری مثل مداد رنگی، پاک‌کن و چیزهایی که موجود دارید خودداری کنید. نکته مهم این است که همه وسیله‌هایتان باید برچسب نام و نام خانوادگی داشته باشد. برچسب روی تمام دفترها و کتاب‌هایتان هم باید خورده شود تا از گم شدن آن‌ها جلوگیری شود. 

خرید لیوان آب

همراه داشتن یک لیوان شخصی برای آب خوردن در مدارس برای دانش‌آموزان بسیار ضروری است مخصوصا در سنین پایین‌تر، پس برای خرید آن از همان ابتدای سال اقدام کنید. 

خرید چسب

خرید چسب مخصوصا در مقاطع تحصیلی دبستانی لازم است. در این مقاطع دانش‌آموزان کاردستی‌های فراوانی باید تهیه کنند از این رو پیشنهاد می‌کنیم در همان ابتدای سال چسب‌های ماتیکی، مایع و نواری را برای آن‌ها تهیه کنید.

خرید ابزار ترسیم 

دانش‌آموزان در مقاطع مختلف برای کشیدن خطوط و اندازه‌گیری‌های دقیق و گاهی زاویه‌دار نیازمند ابزار ترسیم هستند. ابزاری همچون گونیا، نقاله، خط‌کش و پرگار که از پایه سوم به بعد کاربردش برای دانش‌آموز بسیار بیشتر می‌شود مخصوصا در دروس ریاضی؛ از این جهت خرید آن در همان ابتدای سال توصیه می‌شود. 

تمام موارد ذکر شده از لوازم تحریرهای ضروری برای تمامی پایه‌های تحصیلی بود اگر بخواهید به صورت جزئی‌تر از این اقلام آگاهی داشته باشید باید به لیست‌های زیر توجه کنید. 

لیست لوازم تحریر ضروری برای پیش‌دبستانی‌ها

1.     دفتر نقاشی

2.     دفتر معمولی

3.     مداد

4.     تراش 

5.     پاکن

6.     مدادرنگی

7.     قیچی

8.     برچسب

9.     چسب

10. جامدادی

11. کاغذ A4

12. ماژیک

13. شابلون برای نقاشی

14. خمیر بازی

لیست لوازم تحریر ضروری برای اول دبستانی‌ها

1.     مداد (سیاه، قرمز)

2.     پاکن

3.     تراش

4.     خط‌کش ژله‌ای

5.     شابلون (اشکال هندسی)

6.     دفتر

7.     جامدادی

8.     خمیر بازی

9.     قیچی

10. مداد رنگی

11. مداد شمعی

لیست لوازم تحریر ضروری برای دوم دبستانی‌ها

1.     دفتر

2.     دترچه یادداشت کوچک

3.     مداد(سیاه، قرمز)

4.     پاک‌کن

5.     تراش

6.     مداد رنگی 

7.     مداد شمعی

8.     خط‌کش مدرج

9.     جامدادی

10. شابلون (اشکال هندسی)

11. ماژیک هایلایت

12. کلربوک

13. کاغذ رنگی

لیست لوازم تحریر ضروری برای سوم، چهارم، پنجم و ششم دبستانی‌ها

1.     خودکار (قرمز، مشکی، آبی)

2.     مداد (سیاه، قرمز)

3.     پاک‌کن

4.     تراش

5.     دفتر شطرنجی

6.     دفتر معمولی (ترجیحا سیمی)

7.     مداد رنگی

8.     ابزار ترسیم

9.     ماژیک وایت برد

10. ماژیک هایلایت

11. مداد شمعی

12. کلربوک

13. جامدادی

14. شابلون (اشکال هندسی)

15. فلش 8 گیگ

 

 

 

 

دیدگاه‌ مخاطبین:
دیدگاهی برای این نوشته یافت نشد. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ghasedak ghasedak ghasedak ghasedak